Goldenplate Restaurant Cafe & Bar Hakkında

Goldenplate Restaurant Cafe & Bar 1994 yılından beri Bolu Mengenli Altuntabak Ailesi tarafından işletiliyor. Baba Zekeriye Altuntabak ve 3 oğlu Ufuk, Uğur ve Ümit Altuntabak turizm sektörünün farklı alanlarında ve sektöre öncülük etmiş nezih tesislerde çalıştılar. Yıllar sonra bir araya gelerek edindikleri yılların tecrübesini bir araya getirerek kendi işletmelerine aktarmışlardır. Aile bireyleri uyum içerisinde çalıştıkları mekânlarında müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için kendilerini geliştirmeye devam ediyor.

1994’ten beri hizmet veren Goldenplate Restaurant’ın en çok önem verdiği konu hijyen ve temizlik. Bu titizliklerinden dolayı Goldenplate Restaurant genel sağlık, temizlik ve hijyen kurallarını bütünüyle ve eksiksiz yerine getirdiği için Bodrum Belediyesi tarafından teşekkür belgesi ile ödüllendirilmiştir.

Goldenplate Restaurant Cafe&Bar nefes kesen Bodrum Kalesi ve Kos Adası manzarası eşliğinde yaz kış yılın 12 ayı açık ve sabahın erken saatlerinde başlayan servis gecenin ilerleyen saatlerine dek devam ediyor.

Kış döneminde ağırlıklı olarak Türk müşterilere yönelik seçenekler sunmaya çalışıyor ve özellikle balık mutfağında çok iddialı bir restoran. Zengin meze çeşitleri, her türlü günlük taze deniz mahsulleri, et ve tavuk yemeklerini beğeninize sunuyor.

Balık mutfağında şefin özel tuzda balığı, balık buğulaması ve geleneksel Türk mutfağının özel yemeği Amfora testi kebabını mutlaka denemelisiniz…

Şömine başında yer alan koltuklarda dostlarınız ile yapacağınız keyifli sohbetler ve bir bardak kırmızı şarap...

Kış dönemi boyunca Türk sanat müziğinden Ege havalarına, nostaljik parçalardan en yeni pop müzik parçalarına geniş bir repertuarı olan Gitarist Osman pazar günleri hariç her akşam sizlere muhteşem bir müzik ziyafeti sunuyor.

Yaz döneminde ise yerli ve yabancı turistlere hizmet veriyor. Geleneksel Türk yemeklerinin yanı sıra dünya mutfağının en seçkin örneklerini sunan restoranda Çin, Meksika, Hindistan mutfağından seçme yemekler, makarnalardan, salatalara ve pizzalara farklı lezzetleri bir arada bulabilirsiniz.

Çocukları unutmayan Goldenplate çocuklara özel menüsü ve porsiyonları ile çocuklu ailelerin özellikle tercih ettiği bir restoran. Yazın siz yemeğinizi yerken çocuklarınızda oyun alanında yer alan playstation, zeka oyunları, çocuk kitapları ve değişik oyuncaklar ile oynarken siz de keyifli bir akşam yemeği yeme şansını bulabilirsiniz.

Yaz döneminde Cuma akşamları parti gecesi… Birbirinden eğlenceli şovları ile çok keyifli dakikalar sizleri bekliyor.